رسپانسیو بودن - Being Responsive | بلاگ - Blog

رسپانسیو بودن

طراحی وب واکنش‌گرا (Responsive Web Design) یک روش طراحی وب است که هدف آن نمایش مطلوب صفحه در طیف گسترده‌ای از دستگاه‌ها، از تلفن‌های همراه تا کامپیوترهای رومیزی است.

رسپانسیو بودن

رسپانسیو بودن

تعریف: رسپانسیو یا واکنش گرایی

طراحی وب واکنش‌گرا (Responsive Web Design) یک روش طراحی وب است که هدف آن نمایش مطلوب صفحه در طیف گسترده‌ای از دستگاه‌ها، از تلفن‌های همراه تا کامپیوترهای رومیزی است. تقریباً وجود نسخه های مختلف سایت که با همه دستگاه‌ها سازگار باشد، برای همه مهم است. در زمینه طراحی و توسعه وب، ما به سرعت در حال رسیدن به مرحله ای هستیم که نمی توانیم با پیشرفت روز افزون دستگاه های جدید همراه شویم. برای بسیاری از وب سایت ها، بخاطر وجود محدودیت های سخت افزاری و طراحی، ایجاد نسخه های سازگار با هر رزولوشنی تقریباً غیرممکن است. عواقب این مسئله به مرور از دست دادن بازدیدکنندگان و در پایان کاهش مخاطبان یا فروش محصولات خواهد بود.

اینجاست که با طراحی رسپانسیو سایت، اهمیت این روش طراحی مشخص میشه.

رسپانسیو بودن

رسپانسیو بودن

چرا رسپانسیو بودن مهمه؟

رابطه بین واکنش‌گرایی و افزایش بازدید

طراحی رسپانسیو در حل بسیاری از مشکلات وب سایت کاربرد فراوانی دارد. این روش طراحی، سایت را برای مرورگرهای موبایل و تبلت سازگارتر می کند. هم چنین نحوه نمایش سایت را در صفحه نمایش های مختلف بهبود می بخشد و زمان حضور بازدید کنندگان در سایت را افزایش می دهد. همچنین می تواند به شما در بهبود رتبه بندی در موتورهای جستجو کمک کند.

بطور کلی، با طراحی رسپانسیو و بهبود نمایش سایت در نمایشگرهای مختلف، بازدیدکنندگان و مدت زمان حضور آن ها افزایش یافته و در نتیجه رتبه سئو سایت افزایش می یابد.

مزایای طراحی رسپانسیو

به طور خلاصه، مزایای طراحی واکنش گرا برای وب سایت شامل موارد زیر است:

  • اثربخشی هزینه
  • انعطاف پذیری
  • بهبود تجربه کاربر (UX)
  • بهینه سازی شده برای موتورهای جستجو
  • مدیریت آسان

البته، هیچ روش بازاریابی یا نوع طراحی سایت کامل نیست و واکنش‌گرایی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

رسپانسیو بودن

رسپانسیو بودن

نتیجه گیری

اگر نقل موفقیت های وب سایت دیگر، شما را متقاعد نمی کند که تغییری در روش طراحی تون ایجاد کنید، پس بگذارید صرفه جویی در هزینه و زمان متقاعدتان کند. بطور کلی در هر استراتژی وب مدرن، طراحی واکنش‌گرا باید بخش مهمی از آن استراتژی باشد.

اگه افزایش بازدید سایت و به تبع آن رشد مخاطبان یا فروش سایت واست مهمه، پس باید تو طراحی سایت تان، به واکنش‌گرایی اهمیت بالایی قائل باشید.

اشتراک گذاری :

WhatsApp
Telegram
Twitter
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بد نیست یه نگاه هم به این نوشته ها بندازی!